Психологічна залежність від наркотиків

Залежність від наркотичних речовин на психологічному рівні проявляється в нездатності регуляції свого психічного стану без вживання. На перших етапах формування залежності людина намагається полегшити психологічний дискомфорт. І вживання дає людині тимчасове полегшення, ілюзорний відхід від своїх проблем, переживань. Такий спосіб стає звичним. Людина вже не може уявити своє життя без речовин. Втрачає здатність самостійно, в тверезому розумі і здоровій пам’яті впоратися зі своїми переживаннями і проблемами.

Ознаки Психологічної залежності:

  • Нав’язливі думки про вживання. Чим більше людина перебуває в активному вжитку, тим сильніше зростає внутрішній дискомфорт. Все частіше виникає необхідність його позбутися. Для залежного звичним способом зняття напруги є речовина і тому всі його думки сфокусовані на вживанні.
  • Нездатність проживати почуття без вживання. Вживання для залежного стає порятунком від неприємних, небажаних почуттів, таких як вина, сором, образа, злість, гнів. За допомогою речовин залежний приглушує свої емоції, стаючи зовсім бездушним.
  • Складнощі в ухваленні рішення. Залежний воліє відпускати своє життя на самоплив, всіляко уникаючи відповідальності і прийняття будь-яких рішень.
  • Відсутність причинно-наслідкових зв’язків. Той, що вживає не помічає зв’язок між життєвими проблемами і вживанням. Виправдовувати своє вживання цими проблемами, які тільки посилюються в залежності.

Як побороти психологічну залежність?

Подоланням психологічної залежності є відновлення здатності вирішувати свої психологічні проблеми без ПАР. Видужуючий вчиться усвідомлювати, приймати і проживати свої почуття в тверезості. Бере відповідальність за своє життя і прийняття самостійних рішень.

Зателефонуйте нам і дізнайтеся більше інформації про психологічну залежність!